CZK

Strom života - Sodalit 15 cm

Závěsná dekorace strom života se Sodalitem.
průměr 15 cm

Sodalit je sytě modrý kámen, který se někdy označuje také jako „lapis lazuli chudých“. Ve skutečnosti jde o jednu ze složek Lapis. I sodalit, podobně jako lapis, obsahuje obvykle příměs vápníku, který mu dodává žilnatý vzhled.

Jde o kámen, který s oblibou v minulosti nosili malíři, sochaři, zpěváci, zda jiní umělci, protože věřili, že rozvíjí kreativitu a pomáhá jim tvořit. Sodalit je vzácným kamenem, jehož naleziště jsou po celém světě jen tři.

Účinky na duši

Sodalit je považován za kámen, který dokáže změnit názor člověka na sebe sama. Pomáhá nahlédnout do nitra a do hlubin vlastní duše. Harmonizuje podvědomí s vědomím a navrací vnitřní klid.

Má schopnost přinést klid duši, která ho momentálně potřebuje. Učí člověka být méně sebekriticky a usnadňuje zvažování životních cílů. Dodává zdravé sebevědomí a otevírá cestu k sebepřijetí.

Sodalit podporuje důvěru nejen v sebe, ale iv lidí kolem člověka. Právě proto je považován za vhodný kámen pro skupiny. Jeho účinky ve smyslu posílení skupinového ducha ocení všichni ti, kteří pracují v kolektivu, případně se zdržují ve větších skupinách ve svém volném čase, při sportu a oddechu. Sodalit stejně zlepšuje mezilidskou komunikaci, čím dál vytváří předpoklady pro zdravé a naplněné vztahy.

Také pomáhá při zdokonalování písemného a slovního projevu. Předpokládá se, že pomáhá vyřešit konflikty, které vznikly na základě poruchy komunikace. Stejně dokáže zkvalitnit citový projev. Dodává racionalitu myšlenkám a pomáhá se správně a objektivně rozhodovat.

Odkrývá v člověku zdravou intuici a zlepšuje logické myšlení. Podporuje schopnost učit se a stejně zvyšuje inteligenci, pomocí propojení logiky a ducha. Velmi dobrým pomocníkem je i při záchvatech paniky, kdy zklidňuje a pomáhá takové emocionální vypětí překonat.

1 200,00 Kč