Symboly

Květ života je geometrický vzor, ​​který se skládá z 19 kruhů stejné velikosti, které jsou vzájemně propojeny. Obrázek vypadá jako soubor stejně proporčních květin. Kompozice je nejen krásná; má hluboký symbolický význam pro naši existenci, život na Zemi a formování vesmíru .

Pro ty, kdo věří, představuje symbol Květ života božský plán stvoření. Věří, že tvary v designu Flower of Life představují stavební kameny života nebo existence.

V posvátné geometrii Květ života demonstruje opakující se matematické vzorce, které existují v přírodě a ve vesmíru obecně. Tyto vzory jsou založeny na stavebních blocích, které se opakují. Stoupenci posvátné geometrie tedy věří, že Květ života je důkazem inteligentního designu božského stvořitele a vzájemného propojení života ve vesmíru.

STROM ŽIVOTA

Symbol stromu života je prastarý. Ve skutečnosti je tento ikonický symbol téměř stejně starý jako lidé. Symbol stromu života byl zastoupen v křesťanství, starověkém Egyptě, stejně jako v buddhistických, afrických, tureckých a keltských kulturách. Ačkoli tyto systémy kultury a teologie odrážejí multikulturní ideály, existují sjednocující napětí. Strom života totiž běžně symbolizuje spojení s posmrtným životem, kořeny předků a božství.

Existuje několik interpretací symbolu stromu života, nejčastěji představuje spojení a jednotu. 

Spojení: Kruhy představují konektivitu a začlenění. Kořeny stromu sahají hluboko do země, zatímco hojné listy jsou masité ven a nahoru. Strom představuje základní úhel, spojující zemi a nebe je symbolem toho, jak jsme všichni spojeni kruhem života.

Síla: Pokud zkoumáme přírodu a hledáme dokonalý symbol síly, myslíme na neochvějnou kvalitu stromu. Stromy jsou hluboce zakořeněné pilíře síly, často přežívající bouře a přírodní katastrofy. Vykořenit strom vyžaduje hlubokou sílu, a proto tento symbol představuje sílu a stabilitu.

Růst: Stromy rostou pomalu v průběhu stovek let. Stromy jsou v nepřetržitém cyklu růstu, od malého semene přes stromek až po plně zralé. Jako lidé nikdy nepřestaneme růst, ale neustále vstřebáváme nové informace a znalosti.

Znovuzrození: S každou novou sezónou se stromy posouvají a mění. Na jaře kvetou listím a přicházejí na podzim, jsou bezlisté. Přesto jsou stromy odolné a plné života. Rostou a přizpůsobují se s každým ročním obdobím a každé přináší novou příležitost ke změně. Jako lidé snášíme roční období svého života, stejně jako stromy. Otočit nový list znamená přijmout změnu.

Rodina: Stromy představují spojení, takže není překvapením, že ke spojení našeho dědictví a předků používáme rodokmen. S každou novou větví představuje nový život. Kruh představuje pokračování předků, cyklus zrození a života. 

Klid: Příroda je klidné útočiště. Sbalili jste si někdy piknik a užili si ho ve stínu velkého stromu? Stromy poskytují úkryt, klid a pohodu a navozují pocity klidu a vyrovnanosti.

BASTET – egyptská kočičí bohyně.

Ve starověkém Egyptě měly kočky zvláštní postavení a byly uctívanými tvory. Bohyně Bastet, nazývaná také Bast, byla uctívána v podobě kočky. Byla to doslova původní kočičí žena. Na začátku svého příběhu byla Bastet divoká bohyně, která dohlížela na mnoho záležitostí každodenního života. V průběhu historie se části jejího mýtu měnily.

Bastet byla dcerou boha slunce Ra . Měla mnoho rolí a byla bohyní domova, domácnosti, tajemství, porodu, ochrany, dětí, hudby, parfémů, válčení a domácích koček. Bastet byla ochránkyní žen a dětí a střežila jejich zdraví. Jejím prvním místem uctívání bylo město Bubastis v Dolním Egyptě. Byla chotí boha Ptaha . 

Vyobrazení Bastet ji zpočátku ukazovala jako lvici, podobnou bohyni Sekhmet . Později však byla zobrazována jako kočka nebo žena s kočičí hlavou. Bastet a Sekhmet byly často spojeny kvůli jejich podobnosti. Později to bylo usmířeno tím, že se na dvě bohyně dívali jako na dva aspekty jediného božstva. Sekhmet byla drsná, pomstychtivá a válečnická bohyně, která pomstila Ra, zatímco Bastet byla jemnější a přátelštější bohyně.

Anch

(☥, ankh, crux ansata, závěsný nebo též nilský kříž) je egyptský hieroglyf znamenající „život“. 


Kříž znamenal jak život pozemský, tak život věčný. 


SCARABEUS
Scarab byl zbožštěn během starověkého Egypta. 
Jeho tvar byl v grafickém znázornění příbuzný bohu Jepri (lidské tělo a tvář skarabea). Normálně však lidé skarabea označovali jako Ra, stvořitele vesmíru, jednoho z nejdůležitějších bohů v egyptském panteonu.

Důvod, proč je skarabeus tak často zobrazován ve všem, od hieroglyfů po šperky, sochy a rytiny, je způsoben lidovým přesvědčením, že to byl amulet ochrany před nemocí a smrtí.

Byl také interpretován jako symbol vzkříšení. Nejen, že chránila ty, kteří jej nosili jako amulet zaživa, před nemocí, ale když byla umístěna vedle mrtvých, znamenalo to, že mohli být vzkříšeni, a tak dosáhnout věčného života.


Lotos

Představuje symbol znovuzrození, krásy, života, štěstí, čistoty duchovnosti, jednoty mikrokosmu a makrokosmu, harmonie mužského a ženského počátku.
Symbolizuje též energii pro šťastné potomstvo, rozrůstající se rodinu či štěstí v manželství. 


Egypťané používali Horovo oko jako mocné ochranné znamení po tisíce let. Je spojena s vizí (zejména se silou vidění mezi světy živých a mrtvých), stejně jako se zachováním fyzické integrity a zdraví. Chrání nositele při nošení jako amulet na krku.

Stojí za zmínku, že emblém Hórova oka odpovídá reprezentaci Třetího oka v šesté čakře. Šestá čakra je spojena s intuicí a jasnozřivostí (schopnost „vidět“ věci, které jsou jinak skryté).

Horovo oko, tisíc let starý amulet používaný od starověku, bylo schopno cestovat roky, aby chránilo lidstvo. Noste jej jako šperk, abyste využili výhod jeho zdraví prospěšných vlastností. Jeho integrita bude chráněna, pokud bude vystaven v domácnosti.

Spirála je symbol vývoje, růstu a obnovy. symbolizuje nezničitelnost života, evoluci v kosmu se smrtí a znovuzrozením. Význam amuletu: Plodnost, znovuzrození, životní síla, růst.

Vliv spirály celkově harmonizuje a uklidňuje celé naše Já.


Triskelion
Tento symbol je založený na magické trojce a spirále, jež je sama o sobě účinným ochranným znakem, symbolem transformace a evoluce.

Trojitá spirála, jež tvoří triskel, poukazuje na tři časy – minulost, přítomnost a budoucnost – žijme v přítomnosti ponaučeni z minulosti s vědomím, že svým současným nastavením tvoříme svou budoucnost.

Triskel nebo také Triskelion, Triquetra, trojnoží nebo sluneční kolo je silným tvarovým zářičem, jehož síla vychází z kruhu života, z jednoho centrálního bodu. Symbolizuje sluneční kotouč se třemi paprsky. Spirály představují nekonečno, věčnost a neustále se opakující cyklické děje ve vesmíru, na planetě, v přírodě. Každá spirála se otáčí ve stejném směru, jež tvoří rovnováhu, harmonii a kontinuální pohyb, tok života a Zemi v jejích ročních obdobích a cyklech.