Význam Kamenů

27.11.2019

Jak vybrat Váš osobní drahý kámen

Dnes je celkem běžné, že lidé mají svůj osobní kámen. Osobní kámen může být spojen se znamením zvěrokruhu nebo měsícem narození. Může to být kámen ve šperku, který máte rádi, nebo "jen" kámen vaší oblíbené barvy. Vždy to ale bude váš osobní drahý kámen, ke kterému budete cítit hluboký vztah.

Slavný americký prorok Edgar Cayce říkal, ževšechny drahé kameny mají vibrace, ale ne všechny fungují na lidi stejně. Chcete-li mít nejlepší výhody z kamene, pak musí být přítomen hluboký cit pro drahý kámen.

Metody, které lze použít k nalezení vašeho osobního kamene:

Drahé kameny podle planet

V raných textech Ájúrvédy a Tantry se některé drahé kameny týkaly konkrétních částí těla. Devět drahých kamenů je spojeno s planetami a částmi Měsíce. Tuto metodu často používají lidé, kteří mají problémy s částmi těla a hledají vhodný osobní léčivý kámen.

Drahé kameny podle Zvěrokruhu

Další východní metoda jak vybrat kámen je ta, že najdete kameny, které jsou propojeny s vaším znamením Zvěrokruhu. Při tomto způsobu výběru je nutno mít na paměti, že každé znamení Zvěrokruhu má i kameny, kterým je třeba se vyhnout!

Drahé kameny podle data narození

Na Západě již v pátém století před naším letopočtem bylo dvanáct kamenů, které zdobily náprsník hebrejského velekněze a byly spojeny s dvanácti znamení zvěrokruhu, a později pak s dvanácti měsíci v roce. Drahé kameny, tradičně přiřazené ke každému měsíci, určuje především anglosaská kultura.

Drahé kameny podle barev

Vaše instinktivní reakce na různé barvy vám pomohou vybrat ten správný drahý kámen pro vás. Použijte metodu podle barev k nalezení kamenů, které vám pomohou na delší dobu, nebo pro určitý účel. Ujistěte se, že budete mít na paměti jasný záměr při použití této metody.

Shromážděte kolekci papíru, látky či kamenů v těchto barvách: červená, růžová, hnědá, oranžová, žlutá, zelená, modrá, fialová, bílá, černá, šedá. Umístěte tento výběr barev nebo barevných kamenů přímo před vás. Zavřete oči a nechte váš dech se uklidnit. Myslete na to, že budete upozorněni na kámen nebo barvu, až otevřete oči. Barva nebo kámen, na které váš pohled padl, je barva osobního kamene. Pokud jste použili barevné látky či papír, projděte si nabídku našeho obchodu a hledejte drahý kámen stejné barvy.

Drahé kameny podle jejich významu

Některé kameny mají vlastnosti, které vypadají, že odpovídají vašim osobnostním charakteristikám. Tyto vlastnosti z nich činí velmi užitečné osobní kameny. Další možností je vybrat si kameny podle vlastností, které chcete v sobě rozvíjet. Například, pokud víte, že jste nerozhodní, můžete si vybrat fluorit, který pomáhá činit těžká rozhodnutí. Přečtěte si důkladně význam drahých kamenů při použití této metody.