Proč pracuji s mědí?

27.11.2019

🧡Proč zrovna měď?🧡

Velmi často mi píšete, proč nejraději pracuji s mědí. Má to vícero důvodů:

❤1) měděný drátek prostě k této velmi staré technice wire-wrapping patří
❤2) většina zahraničních wrapperů používá převážně měď, někteří pracují se zlatem nebo stříbrem ( což v Čr vzhledem k problémy a starostmi s puncovním úřadem není jen tak), nehledě na konečnou cenu výrobků, wrappingový šperk ve zlatě i stříbře se pohybují kolem x tisíc.
❤3) měď je prakticky nezničitelná, takže pokud zvolíte šperk v mědi a budete o něj správně pečovat, máte ho na vždy. Měď vždy patinuji, ale i když se vám časem patina ze šperků smyje, časem měď stejně tmavne a přirozená barva je i mnohem hezčí než patinovaná.
❤4) ano mám v nabídce i šperky postříbřené - ty je ale opravdu potřeba brát jako bižuterii, žádná voda, žádná vlhkost a časem vám tak jako tak začne tmavnout. Nerez ocel - ta je též nesmrtelná, ale drátek je extrémně tvrdý, není tudíž možno vykouzlit takové tvary jako s mědí a cena šperků je daleko vyšší.
❤5) velký důvod je právě i účinek samotné mědi na lidský organismus. Věděli jste že právě měď je pro nás velmi prospěšná?

➡️Měď, jako domácí prostředek na léčení nemocí se datuje v mnoha odlišných civilizacích tisíce let nazpět. Egypťané, Římané, Aztékové používali po tisíce let měď, ve špercích, obvazech, kosmetice a jako lidový prostředek.

➡️O léčivých účincích mědi, věděli i v Tibetu, Číně kde ji s oblibou používal i otec dnešní medicíny sám velký Hippokrates. O léčebných vlastnostech mědi věděli již ve starověku. Aristoteles se ukládal k spánku vždy s měděnou koulí v ruce. Lékaři na dálném východě k prevenci zlomenin kostí používali červený měděný prášek, který zamíchali do mléka nebo do vody. V Indii mědí léčili nemoci kůže a očí.

➡️Měď je schopna zabíjet choroboplodné zárodky - např. dělníci z tavíren mědi nikdy neonemocněli cholerou. Kováři, kteří byli opásáni kolem těla měděným drátem, nikdy netrpěli zánětem míšního kořene (radiculitis). Za starých časů existoval originální a snadný způsob, jak zahnat horečku: mince z čisté mědi byla vhozena do nádoby s horkou vodou. Pacient z této vody užíval jednu polévkovou lžíci 3x denně. Pacientům s epilepsií byly dávány do rukou měděné mince, míčky a kroužky.

Měď je možno použít: na záněty, zhmožděniny, modřiny, bolesti zad, žaludeční a střevní potíže, u zatvrdlin prsních žláz, zánět močového měchýře, vyrovnání cukru, nemoci cévního systému, pooperační stavy - hojení ran, ledvinové kameny a písek, srdeční nevolnosti - přikládat na klíčovou jamku, bolesti hlavy - měď přiložit na čelo, spánky nebo zátylek, podle toho, kde nás hlava bolí.

➡️Antibakteriální účinek
Měď vyvolává elektrickou stimulaci a aktivuje neuronové buňky v nervové tkáni, což vede k vyslání neurosignálů tlumící povahy. Tak dochází k vypnutí receptorů bolesti. Rovněž udržuje čistotu vody, snižuje množst- ví bakterií, úspěšně ničí zejména bakterie E- coli a legionelly.
Pro svůj antibakteriální účinek se hodí k výrobě dveřních klik, které se používají v nemocnicích a tam, kde prochází velké množství lidí. Využívá se při výrobě mincí a předmětů používaných v domácnosti, k výrobě léků proti vředům a zánětům, jako ochrana proti rentgenovým paprskům v radiologii, při léčbě křečí a epilepsie.

➡️Kůží se dostávají nezdravé látky z těla a proto může dojít k zabarvení kůže do černé, modré, fialové či zelené barvy. Skvrny postupně zmizí nebo se mohou odstranit pleťovým mlékem či olejem. Před použitím je potřeba měď omýt slaným roztokem z mořské či kuchyňské soli nebo ožehnout plamenem ať se smyje okysličení a špatné energie.